Bramy garażowe rolowane to bardzo popularny wybór zarówno wśród firm, jak i z przeznaczeniem do prywatnych domów. Dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu niezależnie od tego, czy wymieniamy starą bramę, czy montujemy ją w trakcie budowy nowego obiektu, to możemy wybrać kolor dopasowany do elewacji. Nowoczesne technologie sprawiają, że brama zwijana do garażu zapewnia dużą przestrzeń wewnątrz i chroni przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.
Produkcja bram rolowanych – jak zaczyna się cały proces?
Zanim zacznie się cały proces, w którym powstanie brama rolowana to najpierw muszą zostać wykonane odpowiednie pomiary. Ten etap pozwala określić, jaką długość ma mieć nawijana wzdłuż prowadnic na wał nawojowy roleta. Zmierzenie istniejących już otworów na bramę rolowaną pozwala na szybki bezproblemowy montaż po zakończeniu jej produkcji. Pomiary są wykonywane przy pomocy profesjonalnych urządzeń laserowych, które umożliwiają zdobycie dokładnych danych pozwalających zacząć produkcję.
Jak powstaje brama rolowana?
Kiedy producent bram rolowanych zna już zamówione wymiary, to wtedy może zacząć się proces produkcji. Profile aluminiowe, z których wykonana jest kurtyna bramy, są przycinane na odpowiednią długość przy pomocy zautomatyzowanych maszyn tnących. Następnie do środka wstrzykiwana jest pianka termoizolacyjna. Profile aluminiowe wypełnione są nią, aby bramy rolowane zapewniały bardzo dobrą izolację cieplną i akustyczną.
Brama garażowa rolowana jest malowana proszkowo na zamówione przez klienta kolory. Po przycinaniu profili pancerz rolety jest składany w całość przy użyciu specjalnych zawiasów, dzięki czemu będzie można schować go do skrzynki, w której montowany jest także napęd elektryczny. Tak zaprojektowane bramy garażowe pozwalają na oszczędność miejsca przed garażem i pod sufitem w środku. Zastosowanie silnika elektrycznego pozwala na zdalne otwieranie naszej bramy bez wychodzenia z samochodu.
Bramy rolowane – zakończenie procesu produkcji
W bramy rolowane można zamontować zarówno fotokomórki, jak i zabezpieczenie zamykającej krawędzi. Systemy zabezpieczeń doskonale chronią nas i naszych bliskich, a także nasz samochód w przypadku zaparkowania go pod bramą. Po zamontowaniu wszystkich elementów i złożeniu całej konstrukcji w całość na zakończenie całego procesu produkcji każda brama garażowa poddawana jest szczegółowym testom. Jeśli sterowanie działa bez zarzutów i podczas zwijania oraz rozwijania rolet nie występują żadne usterki, to brama może zacząć być przygotowywana dla klienta.
Najnowsze komentarze